Svet-Stranek.cz
.
Fotbalový klub Nepomuk

Z tisku:.

Z tisku

Rubrika: Plzeňský deník - Sport - Fotbal

V Nepomuku na boj o postup nemyslí
Autor:
Ivan Tafat

Nepomuk - V podzimní části I. A třídy potvrdili fotbalisté FK Nepomuk čtvrtým místem, že patří k předním týmům této soutěže.

„Začali jsme velmi dobře, z prvních pěti zápasů jsme získali třináct bodů. Pak se nám vlivem zranění klíčových hráčů nedařilo, ale závěr byl opět dobrý. Vzhledem k podmínkám a kádru jsem s naším umístěním spokojen,“ rekapituluje první polovinu soutěže trenér Jan Boltík.

Zimní přípravu zahájili v Nepomuku hned začátkem ledna. Ovšem už bez tří podzimních opor. „Kepka ukončil aktivní činnost ze zdravotních důvodů, Mareš se odstěhoval a klíčový obránce Jindřich Švec odešel do Německa,“ lituje nepomucký kouč. Samotná příprava také rozhodně nebyla podle jeho představ. „Bohužel jsme neměli k dispozici hřiště, a tak jsme se věnovali spíše jen fyzičce a jednou týdně jsme chodili do tělocvičny. Také účast na trénincích nebyla vzhledem k pracovním povinnostem a studiu některých hráčů dostatečná. Přesto bych rád poděkoval těm, kteří tréninky absolvovali, za jejich přístup.“

Herní přípravu hráči Nepomuku absolvovali vlastně až na zimním turnaji v Sušici, kde se jim nečekaně dařilo. „Po kvalitních výkonech jsme se probojovali do finále, kde jsme porazili pořádající celek Sušice 4:1,“ byl spokojen s výkony mužstva trenér Boltík.

Přes dobré výsledky v přípravě však není před jarní částí mistrovské soutěže optimistou. „S dlouhodobým zraněním laboruje Kocour a Václav Vosyka, ve finálovém zápase si natáhl vazy v koleni stoper Baran. Jsme téměř v kritické situaci, kádr se nám dále zúžil a mně nezbývá než povolat hráče z rezervy nebo z dorostu,“ popisuje nelichotivý stav nepomucký lodivod.

Také proto jsou jeho plány pro jaro skromnější. „I s tak oslabeným kádrem bychom se rádi udrželi v horní polovině tabulky a hráli pohledný fotbal pro diváky,“ říká trenér Jan Boltík. Podle něho jsou hlavními favority na postup do přeboru mužstva ze Stoda, Sušice a Zbiroha.