Několik zajímavých postřehů z podzimní části:
- z 15-ti zápasů jsme odešli vítězně pouze 3x
- z 15-ti zápasů jsme 5x dohrávali o deseti
- zaměpisný rival z Blovic je v tabulce výše, přestože jsme ho doma deklasovali 7:0
- silný čtyřlístek loňského ročníku (Nepomuk, Strážov, Sušice, Zbiroh) v tomto ročníku boju o záchranu - Nepomuk 13., Strážov 11., Sušice 15., Zbiroh 16. místo . . .

15. kolo

NepomukKlatovy2:3 (1:2)100
Branky: Švec M., Kocour (PK) - György, Ulrich, Veselka; ŽK: 3:3; ČK: 1:1
V zápase s favorizovanými Klatovy jsme prohráli 2:3. Opět jsme nebyli horší, opět jsme byli nedisciplinovaní (ČK) a opět to bylo o jednu branku. Hosté vstřelili všechny tři branky ze standardních situací. Dvakrát po rohovém kopu a jednou z pokutového. Na jaro máme jediný úkol. Musíme všem ukázat, že tento tým svojí kvalitou patří v tabulce o několik příček výše.

14. kolo
TJ Jiskra Domazlice B - FK Nepomuk 2:1 (0:0)
Branky: Havlíček 2 - Švejda

V utkání se suverénem letošního ročníku A. třídy se děly velké věci. Celý zápas byl naprosto vyrovnaný. První poločas skončil bez branek a celkem slušně ho vedla i trojice rozhodčích (Simbartl, Pajma, Prokeš). Ihned po změně stran se však domácí dostali přízemní střelou k tyči do vedení. Za několik minut se nám však podařilo po pěkné akci vyrovnat.Trefil se Švejda. Od té doby byla trojice rozhodčích jako vyměněná. Veškeré sporné situace byly rozhodovány ve prospěch Domažlic. Je smutné, když vedoucí tým soutěže potřebuje pomoc rozhodčích. Samozřejmě přišel druhý gól Domažlic. O tom kdo bude brát 3 body nebylo pochyb. Nepomuk se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

Vše trefně vystihl jakýsi pan Pavel F., jenž napsal toto:
Dobrý den fanoušci dobrého fotbalu a zejména domažlického. Chtěl bych se tímto vyjádřit k utkání domažlické rezervy s hostujícím týmem z Nepomuku. Jako fanoušek domažlického fotbalu jsem byl zvědav, jak si domácí tým poradí s dalším soupeřem, kdy se od domácích očekávali body vzhledem k postavení obou týmu v tabulce. První minuty utkání patřili domácím a hosté vyházeli ze zabezpečené obrany a čekali na možnost zahrozit z brejkových situací. Postupem času se hra vyrovnala. V dalším průbehu utkání začeli hosté vystrkovat růžky a byli velmi nebezpeční z protiútoků, kdy domácí obraně dělali starosti rychlonozí útočníci hostů. Byl jsem mile překvapen tempem hry a zejména jakým způsobem se hosté prezentovali ve zbytku utkání, jednoduše řačeno, že nepřijeli do Domažlic betonovat a hrát na remízu. V druhém poločase jsme se dočkali i branek, kdy se domácí dostali do vedení přízemní střelou k tyči. Hosté však neložili zbraně a zcela zaslouženě se za svoji aktivitu dočkali vyrovnání, domácí však kontrovali a šťastnou střelou po teči hostujícího obránce se dostali do vedení. V této fázi utkání se hrál pro diváka atraktivní fotbal plný nasazení a důrazných soubojů.
Postupem času příbilo emocí, které se zpočátku hlavnímu arbitrovi dařilo kočírovat, ale závěrečných 15 minut hlavní rozhodčí a zejména jeden z pomezních rozhodčí silně nezvládl a musím se přiznat silně poškodil hostující tým z Nepomuku. Jako fanoušek domažlického fotbalu jsem rozčarován tím jakým způsobem domácí získali tři body. Chvílemi se mi zdálo jako by si domácí byli vědomi, že nemůžou díky přičinění rozhodčích ztratit 3 body. Nedivím se hostům z Nepomuku, že závěr zápasu tak emotivně prožívali a po skočení zápasu byli rozčarování ze způsobu vedení řízení utkání ze strany rozhodčích. Za předvedenou hru si nazasloužili prohrát. Pro jejich chování a reakce mám plné pochopení, zejména díky jedné z posledních herních situací, kdy pomezní rozhodčí odmával hostujícímu údajný ofsajd, který prostě a jednoduše nebyl a pokud by nebyl odmáván, řítili by se hosté ve třech hráčích osamoceni na domácího gólman. Co jsem však chtěl závěrem říci je to, že doufám, že domácí získávají body jen díky předvedené hře a ne díky zákulisním intrikám. Věřím, že tomu je tak. Fotbalu zdar!!!

13. kolo
převzato z webu SK Kovodružstva Strážov:

Nepomuk – Strážov   1 : 1 (1 : 1)

Ve 13.kole  kole soutěže neviděli diváci v Nepomuku nijak pohledný fotbal. Nerovný povrch znemožňoval oběma celkům hrát příliš kombinačně, a tak se odehrávala řada osobních soubojů ve středu hřiště. První náznaky šancí si vytvořili domácí hráči, ale do vedení jsme se dostali naopak my, když střelu Čeledy z levé strany vrátil do sítě M.Chaluš. Vedení však domácí smazali ještě v první půli, když jsme nedokázali pokrýt rychlonohého Švece a zblokovat jeho křížnou střelu. Druhý poločas přinesl řadu šancí na obou stranách, ale střelci obou týmů zahodili i vyložené příležitosti, a proto se oba soupeři nakonec o body rozdělili.

Trenér Strážova Petr Presl :   Byl to zápas, který mohl nakonec skončit výhrou na obou stranách. Nám přinesl první bod z venku a popravdě musím být dnes za něj rád. Mrzí mě, že kluci nedokázali zopakovat svůj výkon z minulé neděle proti lídrovi tabulky, který by dnes bezpečně stačil na tři body.“

Sestava Strážova: Javorský, Čížek, Michel, Helm, Chaluš, Vítovec, Matějka V., Matějka T., Franc(65.Kalista K.), Janka (70.Presl Š.), Čeleda

Branky: Švec - Chlauš; ŽK: 2:1. Diváků: 80.

Dynamo přiváží body z Nepomuku

FK Nepomuk - Dynamo Horšovský Týn 0 : 1 (0 :1)

Domácí FK: Baroch - Ticháček, Bohatý, Švec J., Švec M. - Vosyka V., Racek,Ptáček, Švejda - Švec V., Vosyka J. Trenér - Jan Boltík.
Dynamo: Věneček - Blacký, Staroba, Buček, Vachtl - Cihlář. Schveinert, Šindelář,Kordule - Svoboda, Sova. Trenér - Zdeněk Staroba.
Dynamo po domácí nezasloužené ztrátě s Bmužstvem Jiskry chtělo napravit svojireputaci a zejména snížit ztrátu v tabulce pravdy. Utkání se hrálo na kluzkém,vodou nasáklém terénu, za stálého drobného deště. Dynamo mělo herní převahu ařadu příležitostí. Domácí pak hrozili z rychlých brejků. Nejlepšího hráče nahřišti, brankáře Věnečka však nepřekonali.
Hosté měli již během prvních deseti minut tři dobré příležitosti. NejprveKordule mířil do brankáře, Cihlář špatně trefil míč a Svoboda hlavičkoval vdobré šanci nad branku domácích. Ve 12. minutě domácí nevyužili svůj prvnírychlý protiútok. Následná serie rohů Dynama nepřinesla změnu skóre. Ve 23.minutě udržel čisté konto Dynama Věneček, který zlikvidoval tvrdou střeludomácích. Hostující Svoboda pak vyšel naprázdno jak při samostatné akci ve 27minutě, tak ve 31. a 34. minutě kdy jeho střely skončily mimo branku. Naopak domácíbyli blízko úspěchu, když ve 30. min. nastřelili břevno. Pět minut na to je opětvychytal Věneček. Pak přišla rozhodující akce utkání. Svoboda přešel přes třidomácí hráče a jeho přihrávku proměnil Schveinert v jediný gól utkání. Těsněpřed koncem poločasu ještě nastřelil Sova domácího brankáře.
Začátek druhého poločasu opět patřil Dynamu. Nejprve Šindelář trefil bočnísíť, pak Svoboda neproměnil samostatnou akci a Starobova střela skončila nad brankoudomácích. Další z brejků domácího FK v 53. min. zneškodnil opět Věneček. Potéměl dvakrát šanci Svoboda, ale tentokrát se mu smůla lepila na kopačky. V 74 min. porozehraném rohovém kopu domácích minul míč je těsně branku Dynama. V 83. min.mířil z trestného kopu Staroba těsně nad branku domácích a v 85. minutězlikvidoval opět výborný Věneček poslední šanci domácích o vyrovnání.
Hlavní rozhodčí Antonín Liškutín udělil domácím jednu a hostů tři ŽK.Asistenti Lumír Kostelník a Lukáš Dunghübel. Delegát svazu - Zdeněk Legát.
V příštím kole hostí Dynamo - FC Chotíkov 1932, které je v současné době nadruhém místě a vybojovalo sedm vítězství, tři remizy a pouze jedenkrát prohrálo ato ve druhém kole v Klatovech 3:1.

10. kolo
TJ Dioss Nýřany - FK Nepomuk 4:1 (3:1). 100 diváků.
Branky: Kasl 2, Kováč 2 - M. Švec, ČK: Kalabza 39. min.

9. kolo
FK Nepomuk - TJ Sušice 3:0 (2:0). 150 diváků.
Branky: J. Vosyka 2, V. Martínek
Zasloužená výhra s tradičním soupeřem. V tomto zápase zazářil mladý Vojta Martínek, jenž při své premiéře v základní sestavě zaznamenal svoji 1. branku za A muže FKN.

Branka: M. Ptáček, ČK: 49. min. Švec Miroslav
Domácí nebyli fotbalovější, ale byli bojovnější a disciplinovanější !!!

7. kolo
NepomukZbiroh 0: 0 ( 0: 0)100
ŽK: 1:3
Po slušném výkonu jsme pouze remizovali s týmem, jež loňskou sezonu hrál na špici tabulky.

hodnocení převzato z webu TJ Chlumčany:
Soupeř byl až na několik pasáží, zejména na začátcích obou poločasů, lepší ve všech směrech, v některých chvílích nás dokonce přehrával výrazně. Objektivně musíme uznat, že porážka mohla být vyšší. Snížit se nám podařilo až v samotném závěru - trefil se Michal Vít. Klukům se nedařilo, soupeř byl u všeho dříve, působil aktivněji a živěji.

ŽK  3:3; Diváci: 200

Sestava:  Vykoupil - Bláha, Davídek, Větrovec,  Švec - Žák, Heřman, Lajbl, Bečvář - Houdek, Žežula (střídali: Lukáš, Špaček, Murín).

Derby utkání bylo na programu na pátého kola I. A třídy. Před sezónou jsme s Nepomukem odehráli přípravné utkání, ve kterém jsme deklasovali soupeře vysoko 6:2. Naše mužstvo zaznamenalo již druhou porážku v řadě a chtělo tuto šnůru v tomto utkání protrhnout.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned v prvních dvaceti minutách jsme neproměnili dvě velké šance. Navíc jsme měli možnost zahrávat i pokutový kop. Ten však Větrovec neproměnil. O několik minut později dostali stejnou příležitost zahrávat penaltu domácí, Švec si s ní poradil a Nepomuk se tak ujal vedení. Do poločasu soupeř vstřelil ještě druhou branku, když se krásně trefil Kalabza. Po přestávce se zápas proměnil v domácí exhibici a Nepomuk přidával jednu branku za druhou. Aktivní v tomto ohledu byl M. Švec, který v tomto utkání zaznamenal hattrick. Naše mužstvo se po několika gólech sesypalo a výsledkem bylo hrůzostrašné skóre 7:0. Kdybychom v úvodu proměnili nabídnuté šance, výsledek mohl být úplně jiný. Ale jelikož se ve fotbale na kdyby nehraje, zrodila se jedna z nejvyšších porážek za poslední období.

4. kolo
V tomto zápase jsme inkasovali branku na 3:2 zhruba 3 minuty před koncem utkání. Bohužel.

Karel Křížek

Zasloužená dělba bodů. V prvním poločase byli lepší hosté a zaslouženě se ujali vedení v 7.minutě hezkou brankou kterou dal Švejda. Domácí se po přestávce výrazně zlepšili, zahráli výborně, bojovali a výsledkem byla vyrovnávající branka, kterou na konečných 1:1 vyrovnal z trestného kopu Kostolanský.

Branky: 7. Švejda – 71.Kostolanský.Rozhodčí : Houdek, ŽK: 2:3. Diváků: 150.

7.8.2010
Úvodní zápas mistrovské sezony FK Nepomuk byl odložen kvůli nepříznivému počasí. Na soupeře z Chotíkova si budeme muset ješte chvilku počkat. ....